Apie projektą

Visose budistinėse kultūrose stupos suvokiamos skirtingai. Nepaisant to, visų jų tikslas yra parodyti mums mūsų pačių prigimtį bei išreikšti visų trikdančių emocijų – prisirišimo, atstūmimo, sumišimo, pavydo ir kitų – transformaciją tyra forma, kuri mus įkvėptų bei padėtų tapti naudingesniems sau ir kitiems. Stupa yra keturių aktyvumų – raminančio, praturtinančio, įkvepiančio ir saugančio – bei penkių Budos išminčių simbolis, todėl suteikia itin stiprius psichologinius patyrimus.

Lama Olė Nydahlas (“Brangakmenis”, angl. “The Jewel”, 2016)

Lama Olė Nydahlas lankėsi Stupkalnyje daugybę kartų ir kiekvienąsyk laimindavo būtent jau esamą vietą stupai. 17-asis Karmapa Trinley Tajė Dordžė, lankydamasis Stupkalnyje 2012 metais, pasiūlė paklausti Šerabo Gjalceno Rinpočės apie galimą stupos vietą ir tipą. Šerabas Gjalcenas Rinpočė, Stupkalnyje jau buvęs anksčiau ir atvykęs antrą kartą 2013 metais, išrinko vietą stupai bei nurodė kokia tai turėtų būti stupa – būtent Budos nusileidimo iš dievų pasaulio (angl. Buddha‘s descent from gods‘ realm). 2017-ųjų vasarą, Lama Olė Nydahlas stupai statyti ir inauguruoti Stupkalnyje 2020 metais pakvietė Nedo Kučiung Rinpočę.

Visa mūsų sangha su dideliu džiaugsmu laukia Stupkalnio stupos inauguracijos 2020-ųjų vasarą!

Stupa

Stupos yra taikos pasaulyje simboliai. Tai yra tam tikros konstrukcijos statiniai, savo tobula forma išreiškiantys tyrą proto prigimtį.

Azijoje stupos statomos jau daugybę šimtmečių, tuo tarpu Europoje pradėtos statyti tik nuo 1982-ųjų. Stupų statymas Europoje sutvirtina ryšius su budizmu Azijoje bei sukuria pamatus Dharmai plėstis. Stupos simbolika yra daugiaprasmė, pavyzdžiui – stupa išreiškia skirtingas Budos išmintis, bet taip pat ji jungia ir praktikuojančiųjų bendruomenę – Sanghą. Sakoma, jog stupos kuriama dvasinė įtaka tokia galinga, jog tie, kurie atvyksta jos pamatyti, prisideda prie jos statymo ar gyvena kaimynystėje, patiria jos teigiamą įtaką, vidinę santarvę, laimę ir gausą.

Eidami aplink stupą ratu pagal laikrodžio rodyklę bei kurdami linkėjimus visų būtybių labui, patiriame palaiminimą, kuris įgalina gyventi ilgą, prasmingą bei sektiną gyvenimą. Išgrynindama aplinką stupa taip pat sukuria sąlygas realizaciją pasiekusiems mokytojams atgimti bei Dharmai (tib. Budos mokymams) plėstis. Šalyje, kurioje pastatyta stupa, sutvirtinama taikos ir klestėjimo tendencija. Ji taip pat saugo vietovę, kurioje yra pastatyta, bei budizmo centrus.

Daugiau informacijos apie stupas rasite čia (anglų k.):

http://buddhism-today.org/buddhist-stupas-history-purpose/

Stupkalnis

Stupkalnio budizmo centras – pagrindinis Deimantinio Kelio Karma Kagju tradicijos centras Lietuvoje ir didžiausias atsiskyrimų centras Baltijos šalyse. Tai taprtautinis atsiskyrimų centras, apjungiantis Deimantinio Kelio budizmą Baltijos regione: Estiją, Latviją, Lietuvą, Baltarusiją, Karaliaučiaus sritį bei kitas kaimynines šalis.

Stupkalnis yra vienas iš 650 Deimantinio Kelio centrų, kuriuos, 16-ojo Karmapos Rangdžungo Rigpė Dordžė prašymu, įkūrė Lama Olė ir Hannah Nydahlai. Šiuo metu Karma Kagju linijos vadovas yra 17-asis Karmapa Trinley Tajė Dordžė.

Deimantinio Kelio budizmo bendruomenė pirmąją dalį Stupkalnio žemės įsigijo 1997 metais ir jame jau nuo pat 1998-ųjų kasmet organizuoja tiek tarptautinius, tiek vietinius budizmo kursus. Kiekvieną vasarą Stupkalnyje vyksta didesnis kursas, dažniausiai pagrindiniame name, kuris gali talpinti apie 200 žmonių. Taip pat, Deimantinio Kelio budizmo centrų nariams Stupkalnyje yra sudarytos sąlygos rengti asmeninius atsiskyrimus.

Stupkalnyje paskaitas skaitė ir mokymus suteikė Lama Olė Nydahlas, 17-asis Karmapa Trinley Tajė Dordžė ir Šerabas Gjalcenas Rinpočė.

Prenumeruokite naujienas

Ir gaukite naujausią informaciją apie Stupos projekto veiklas

Mokytojai

lama_ole

LAMA OLė NYDAHLas

Lama Olė Nydahlas ir jo žmona Hannah tapo pirmaisiais XVI Karmapos Rangdžungo Rigpė Dordžės mokiniais. Lama Olė Nydahlas Deimantinio Kelio budizmo moko jau daugiau kaip 40 metų, per tą laiką jis įkūrė daugiau kaip 650 budizmo centrų visame pasaulyje, o jo paskaitų klausosi dešimtys tūkstančių mokinių. Lamos Olės Nydahlo specializacija – Mahamudros mokymai, „Didysis Antspaudas“, kuriais realizaciją pasiekęs mokytojas gali suteikti mokiniui beribės proto prigimties patyrimą, taip pat Phovos – „Sąmoningos mirties“ – retos, šimtmečius žinomos meditacijos praktikos perdavimas. Mokydamas Lama Olė Nydahlas pabrėžia, kad pasaulietinę budizmo praktiką svarbu derinti su nepriklausomu mąstymu ir branda, atsirandančia dėl gyvenimo patirties, taip pat iškelia rūpinimosi visuomene – ypač žodžio laisve ir moterų teisėmis – svarbą. 2015 m. birželio 13 d. Lama Olė Nydahlas gavo UNESCO tarpkultūrinio ir tarpreliginio dialogo asociacijos Ispanijoje apdovanojimą už dialogą, sambūvį ir taiką.

cutmypic

17-asis Gjalva KARMAPA Trinley tajė Dordžė

Tajė Dordžė, Jo Šventenybė XVII Gjalva Karmapa yra Tibeto budizmo Karma Kagju linijos vadovas. Jis – beveik 900 vienuolynų, institucijų ir centrų dvasinis lyderis 68 pasaulio šalyse.

Karmapa reguliariai lanko Deimantinio kelio budizmo centrus visame pasaulyje. Jis dažnai moko ir teikia įgalinimus Vokietijoje esančiame Europos centre, pagrindinėje tarptautinių Deimantinio kelio budistų susitikimų vietoje. Lama Olė Nydahlas Karmapą vadina Karma Kagju linijos autentiškumo garantu.

nedo_rimpoche

NEDO KUčiUNG RINPOčė

Rinpočė maloniai priėmė Lamos Olės Nydahlo kvietimą statyti ir inauguruoti Stupą Stupkalnyje 2020 metais.

Nedo Kučiung Rinpočė, gimęs 1962 metais Indijoje, 16-ojo Gjalva Karmapos atpažintas kaip šeštoji reinkarnacija Nedo Kulha tradicijoje. 16-asis Gjalva Karmapa Nedo Rinpočę Rumteke mokė iki pat 18-os metų. Vėliau, po tris metus trukusių studijų Ladake, jis grįžo į Rumteką atlikti trijų metų atsiskyrimo, kurio metu praktikavo Marpos tantrinius mokymus, šešias Naropos jogas, bei įvairius Didžiojo Antspaudo mokymus. Būdamas 25-erių, Rinpočė tapo pagrindiniu Rumteko vienuolyno Vadžra meistru ir šiandien jis yra pagrindinis 17-ojo Karmapos Trinley Tajė Dordžės Vadžra mokytojas. Šiuo metu Nedo Rinpočė taip pat yra atsakingas už Šamaro Rinpočės mokinius bei visas Karma Kagju Tradicijos veiklas Sikime (Indija).

Paremti projektą

info-icon

Kviečiame prisidėti prie stupos projekto įgyvendinimo Stupkalnio atsiskyrimų centre. Galite prisidėti tiek vienkartine įmoka, tiek reguliariais pavedimais.

bank-icon

Banko sąskaita:

Budistų bendruomenė „Deimantinio Kelio budizmo Karma Kagju tradicija“
BANK: AB SEB bankas
SWIFT: CBVILT2X
LT06 7044 0600 0814 4207

credit-card-icon

Greitam pervedimui atlikti, naudokitės PayPal paslauga apačioje

Taip pat galite mus paremti Patreon platformoje:
www.patreon.com/stupkalnis

Money collected
15%

Daugiau būdų prisidėti

Mums reikalinga ne tik finasinė parama, bet ir jūsų dalyvavimas visais kitais būdais:

  • prisidedant prie pasirengimo darbų (mantrų, tsa-tsa ruošimas ir pan.), o taip pat dalyvaujant lauko darbuose ruošiant aplinką;
  • pasidalinant informacija ir naujienomis;
  • siunčiant gerus palinkėjimus 🙂

Parašykite mums stupkalnis@budizmas.lt
Taip pat galite užsiprenumeruoti naujienlaiškį apie renginius vykstančius Stupkalnyje.